Adres ve İletişim Bilgileri


KUŞADASI MÜBADELE EVİ

2014-2019 Dönemi Kuşadası Belediye Bşk. Özer Kayalı ile Derneğimiz arasında imzalanan ve mübadele kültürünün ortaya çıkarılıp, yaşatılmasına yönelik "Ortak Hizmet Projesi Protokolü" sonucu 30 Ocak 2019 tarihinde resmi açılışı yapılan, Camiatik Mahallesi, Yıldırım caddesi, 47 numarada faaliyet gösteren KUŞADASI MÜBADELE EVİ,  31 Mart 2019 seçimleri sonucu göreve gelen Belediye Bşk. Ömer Günel tarafından protokolün iptaliyle boşaltılmıştır.

Kuşadası Mübadele Evi, dernek üyelerimizce, gönüllük anlayışı ile tatil-bayram günleri dahil, her gün 10:00 - 17:00 saatleri arasında hizmete açık tutularak,  8 aylık sürede çok sayıda etkinliğe sahne olmuştur. Kuşadalı ve yerli-yabancı konukların ziyaretleri, takdir ve destekleri ile önemli bir konuma erişen Kuşadası Mübadele Evi, bu sürede  Milli Eğitim Bakanlığı'nın, öğretmen ve öğrencilere önerilen Okuldışı Eğitim Mekan ve Materyalı programına dahil edilmiştir.

KUŞADASI MÜBADELE EVİ, YENİ ADRESİNDE..

Kuşadası Belediye Bşk. Ömer Günel yönetiminin, önceki dönemde belediyenin derneğimiz ile imzaladığı 10 yıl süreli Ortak Hizmet Projesi Protokolünü tek yanlı olarak iptal etmesi ve belediyenin "taciz haline dönüşen" müdahaleleri sonucu, Kuşadası Mübadele Evi mevcut adresini 08.10.2019 tarihinde terk ederek, binanın anahtarları Kuşadası Belediyesi'ne geri verilmiştir.

MÜBADELE EVİ, YILDIRIM CADDESİ, 95 ADRESİNDE DEVAM EDİYOR!..
Kuşadası Selanik Mübadilleri, Rumeli Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği yönetimi ve üyelerinin, bütünlük ve kararlılıkla sürdürdüğü çabaları ile Mübadele Evi kısa sürede yeni mekanına taşınarak, faaliyet ve etkinliklerini KUŞADASI CAMİATİK MAHALLESİ, YILDIRIM CADDESİ, 95 numaradaki mekanda sürdürecektir

Kuşadası'nın köklü ailelerinden Adalıoğulları (Ulvi Adalıoğlu) tarafından TDV 'e bağışlanan eski Kuşadası konağı, restore edilmesinin ardından bir süredir işlevsiz kalmış; derneğimizin TDV başvurusu ile kiralanarak, binanın boş bırakıldığı sürede ortaya çıkan yıpranma-bakım ve onarım çalışmaları kısa sürede tamamlanmışıtr.

İki katta 8 odası ve çeşitli ağaçların süslediği geniş avlusu ile Kuşadası Mübadele Evi'nin, şehrimizin toplumsal-kültürel yaşamına daha önemli ve büyük katkılar yapmaya hazır olduğunu söyleyebiliriz!..

Derneğimizi ve Kuşadası Mübadele Evi'ni tanımak isteyenleri her gün 10:00 - 17:00 saatleri arasında Kuşadası Mübadele Evi'ne bekliyoruz!

KUŞADASI MÜBADELE EVİ NERDE?
ADRES      : Camiatik Mah. Yıldırım Cad. 95 KUŞADASI 09400

TEL-FAKS: 0256 614 82 96

MOBİL      :  +90 533 514 56 83

E-POSTA   : mubadelekusadasi@gmail.com

BLOG-WEB        :  http://mubadilkusadasi.blogspot.com/

SOSYAL MEDIAinstagram  facebook   youtube  twitter    pinterest
İLETİŞİM FORMU (Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak "SEND" tıklayarak gönderiniz.)


Adres ve İletişim Bilgileri Adres ve İletişim Bilgileri Reviewed by Mübadele Kusadasi on 10:42 Rating: 5
Blogger tarafından desteklenmektedir.